Hakkımızda

KURUCUMUZ  - ADNAN SAKA

Adnan Saka, 9 Nisan 1943 Aliağa doğumludur.  İlkokul öğrenimini Aliağa Atatürk İlkokulunda yaptıktan sonra Ortaokul ve Lise öğrenimini şimdiki adı Bornova Anadolu Lisesi olan İzmir Maarif Koleji'nde tamamlamıştır. Bir yıl süre ile  İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde öğrenim görmüştür.

 

Aliağa'da 1974 yılında başladığı iş yaşantısı ile şirketimizin temellerini atmış, ayrıca çeşitli sosyal ve ekonomik amaçlı kurum, kuruluş ve derneklerin yönetimlerinde bulunmuştur. 6 yıl süre ile Aliağa Spor başkanlığı da yapan Adnan Saka, 1991 yılından bu yana kurucuları arasında yer aldığı Aliağa  Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

 

Adnan Saka, 2005 yılında yapılan TOBB genel Kurulunda, Ticaret Odaları Konsey üyeliğine seçilmiştir.

 

Adnan Saka, Kuruluş sürecinde Müteşebbis Heyetinde yer aldığı, halen 400 fabrikanın kurulma çalışmaları devam eden Türkiye'nin en büyük OSB'si olan Aliağa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini sürdürmektedir.

 

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde kurucu, üye ve yönetici  olarak görev almaktadır.

 

ŞİRKETİMİZ HAKKINDA 

Kum, çakıl ocağı, hafiyat ve nakliye işleriyle, 1974 yılında ticari faaliyetine başlayan şirketimiz, 1992 yılında SAKA BETON İNŞ. TAAH. TİC. LTD. ŞTİ. ismiyle hazır beton sektöründeki faaliyetine başlamıştır. Sektöre giriş yaptığımız ilk andan itibaren teknolojik gelişmeleri takip etmeyi, ürün ve hizmet standartlarımızı sürekli yükseltmeyi, araç ve makine parkurumuzu her geçen gün genişleterek müşterilerimize daha iyi hizmet sunmayı ilke edindik. 

 

Saka Beton kalite belgeli hazır beton üretimiyle fabrika, konut ve işyeri yapılarında ekonomik koşullarda güvenilirlik, temizlik, yüksek hız, kalite ve sağlamlık sağlar.Saka Beton hepsi kalite standartlarına uygun çimento, kum, mıcır, su ve direnç arttırıcı beton kimyasalları ile, modern beton santrallerinde TSE ve Türkiye Hazır Beton Birliği kalite standartlarına uygun olarak üretilir.

 

GRUP ŞİRKETLERİMİZ

ASYAPI MADENCİLİK HİZMETLERİ MÜTEAHHİT TAAHHÜT TİCARET SAANAYİ LİMİTED

ADRES : Hürriyet Cad. No : 135 Aliağa/İZMİR

 

SA-TUR İNŞAAT TAAHHÜT TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

ADRES : Hürriyet Cad. No : 135 Aliağa/İZMİR

 

ASALTUR İNŞAAT TAAHHÜT TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

ADRES : : Hürriyet Cad. No : 135 Aliağa/İZMİR

info@sakabeton.com.tr

0-232 616 1066
0-232 616 4636
0-232 616 4637

Facebook ile takip edin.

Twitter ile takip edin.

Google Plus takip edin.

Atatürk Mahallesi Hürriyet Caddesi No : 135 Aliağa/İZMİR